Ministry Schedule

October 21- October 22:  Twenty-ninth Sunday in Ordinary Time

 

4:30PM Mass

8:30AM Mass

11:00AM Mass

Lector

Jean Marie Fecho Victoria Garwood Adam Galaski-Striffler

Eucharistic Minister

Ellie Anater

John Brown

Anna McCandless

Joseph Stone

Karen Stumme

Agnes Chronowski

Diane Dominick

Dianne McFarland

Mary Ann Vincenzini

Jason Winters

Mary Ann Gibbons

Thomas Miller

Irene Ramski

Thomas Schmitz

Judy Sturm

Altar Server

Drew Hairston

Noah South

Anthony Fisher

Jacob Fisher

Nathan Bradich

Ayden Bradich

Greeter

Alice Scheetz

Edward Scheetz

Elaine Hrinda

Dick Kubant

Jean Kubant

Carol Dobransky

Shana Paulukonis

Cantor

Sandy Kersting John Butchki

Lauren Karp

Anna Marie Stone

 

October 28- October 29:  Thirtieth Sunday in Ordinary Time

 

4:30PM Mass

8:30AM Mass

11:00AM Mass

Lector

Nick Stumme Mary Beth Crossen Thomas Lemak

Eucharistic Minister

Ellie Anater

Mary Ellen Bosko

John Brown

Margaret Nasta

Karen Stumme

Heather Fitzpatrick

Lavon Halpern

Maxine Leffard

Helen Pula

Carmel Schoeb

Thomas Schmitz

Judy Sturm

Joe Tamburo

Pamela Tamburo

Connie Zoretich

Altar Server

Gio Gentile

AJ Gentile

Sarah Barnes

Abby Bernick

Ryan Delaney

Tyler Lemak

Greeter

Eleanor Tozzi

Enio Tozzi

Dick Kubant

Jean Kubant

Catherine Sinot

Cheryl Sinot

Cantor

Charlene Massung Debbie Gaydos Madette Kusic

 

November 1 ~ Solemnity of All Saints

 

7PM Mass

Lector

Sue Striffler

Eucharistic Minister

Diane Dominick

Heather Fitzpatrick

Lavon Halpern

Maxine Leffard

Dianne McFarland

Altar Server

Mia Bacco

Madison Buhaly

Cantor

Suzanne Obusek

 

November 4 - November 5:  Thirty-first Sunday in Ordinary Time

 

4:30PM

8:30AM

11:00AM

Lector

Gary Pavel Victoria Garwood Barbara Birmingham

Eucharistic Minister

John Brown

Anna McCandless

Scott Panzek

Clare Panzek

Joseph Stone

Diane Dominick

Elaine Hrinda

Dianne McFarland

Mary Ann Vincenzini

Jason Winters

Mary Ann Gibbons

Thomas Miller

Irene Ramski

Carmel Schoeb

Connie Zoretich

Altar Server

Daniel Opferman

Lilli Opferman

Tyler Gaydos

Ryan Gaydos

Lindsey Johnson

 R. J. Johnson

Greeter

Danae Andrekanic

Ron Andrekanic

Dennis Montanti

Susan Montanti

Chris Candiello

Pat Connelly

Cantor

Christa Goyda John Butchki Charlene Massung

 

November 11 - November 12:  Thirty-second Sunday in Ordinary Time

 

4:30PM

8:30AM

11:00AM

Lector

Maura Spang Barbara Holmes John Bartko

Eucharistic Minister

Ellie Anater

Mary Ellen Bosko

Margaret Nasta

Scott Panzek

Clare Panzek

Agnes Chronowski

Heather Fitzpatrick

Maxine Leffard

Helen Pula

Lori Spando-Wernke

Thomas Schmitz

Judy Sturm

Joe Tamburo

Pamela Tamburo

Connie Zoretich

Altar Server

Jacob Majors

Emma Nilson

Jordan Moore

Sianna Sullivan

Joseph Crossen

Emily Hinchberger

Greeter

Robin Makovics

Vincent Makovics

Carl Benson

Martha Benson

Carol Dobransky

Patty Zarak

Cantor

Lauren Karp

Anna Marie Stone

Suzanne Obusek Christa Leighty